Справжні гриби Українських Карпат

 

Європейський благородний олень (Cervus elaphus) у Карпатах
   Новонароджений європейський благородний (рудий) олень (Cervus elaphus) на полонині під г. Малий Горган (Фото 1, 2). У Карпатах вага дорослих самців максимально досягає 250-380 кг при довжині тіла близько 3 м і висоті у холці до 1,7 м, самки трохи менші. Так що у нього все попереду. Якщо це самець, то щороку навесні буде скидати роги.

Наскільки кмітливі тварини. Ідеальне маскування (коричневий пень+білі квіти), ще й там де туристи ходять - значить менше вірогідність, що будуть шастати вовк чи ведмідь. Горгани, Надвірнянський район, 21.05.2011 Спочатку не знав чи лякатись чи що робити, потім втиснувся в траву. На тому і залишили його в спокої і так стрес отримав

 

   Цей ріг (Фото 3-6) знайшов у лісі. Основні характеристики знайденого рогу, які зазначають для виставок: окружность розетки 23,5 см, окружність ствола вище надочних відростків (між другим надочним і середнім) 16 см, окружність ствола нижче корони (між середнім і четвертим) 13,5 см. Ріг слабо вигнутий, має довжину 100 см по дузі, висоту по прямій 84 см, вагу 2,56 кг.

Лежав на землі на грибному місці з весни, розетка трохи позеленіла за 7-ім місяців. Але та зелень зішла, тепер має молочно-білий колір. Сколівські Бескиди, Долинський район, 27.09.2014

 

    Кожні наступні роги у оленя, як правило, масивніші, могутніші, з більшою кількістю розгалужень. Кількість розгалужень відростків на рогах не може бути надійною ознакою для визначення віку тварини, проте, у знайденому наявні всі сім відростків (без розгалужень), які вирізняються у будові рогів європейського благородного оленя. Невеликого розміру другий надочний відросток може свідчити, що це був олень-семиліток. Максимального розвитку роги досягають у оленів віком 10-14 років. Приблизно після цього віку могутність рогів і їхня витвистість, передусім, в верхній частині, поступово зменшуються. Кількість розгалужень відростків у рогах Cervus elaphus значно коливається, але найчастіше їх буває 10-14, рідко 18, у XIX ст. зареєстровані випадки, коли роги карпатського оленя мали 44 розгалуження. У природі благородні олені живуть не довго, після 6-7 років їхній ріст припиняється. Хоча максимальна тривалість життя окремих "довгожителів" становить 20 років, середня - лише 5-6 років. Певно, той із 44 розгалуженнями якраз і був довгожителем. Найбільш могутні екземпляри рогів європейського благородного оленя були представлені на виставках до 1969 р. Далі - гірші. 

 

З використанням матеріалів:

 

  • Карпатський заповідник. / С. М. Стойко, Д. С. Саїк, К. А. Татаринов та ін. - Ужгород: Карпати, 1982. -128 с. 
  • Лесная энциклопедия: в 2-х т / Гл. ред. Воробьев Г. И. – М.: Сов. Энциклопедия, 1985. – 563 с.


Обновлен 27 дек 2018. Создан 08 мая 2018  Комментарии       
Всего 1, последний 8 мес назад
bukovel-2017-12 09 мая 2018 ответить
http://livesurf.ru/promo/121886
Программа автосерфинга
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником