Справжні гриби Українських Карпат

 

Псевдоскорпіони (Pseudoscorpiones) у Карпатах
  Тип: Членистоногі (Arthropoda) - Клас: Павукоподібні (Arachnida) - Ряд: Псевдоскорпіони (Pseudoscorpiones) - Родів: 430 - Видів: більше ніж 3300.

     У Карпатах поки знайдено з десяток видів, що належать до трьох родів (Neobisium spp., Roncus spp., Chthonius spp.). Не виключено, що є ще якісь інші, зокрема, печерні. Живуть в грунті, печерах, під корою пнів і дерев, у гніздах медоносних бджіл. Надзвичайно корисні істоти з точки зору людини. Є хижаками і знищують різних паразитів тварин, шкідників рослин - дрібних комах, їхніх личинок, ґрунтових кліщів, нематод, дрібних кровоссальних кліщів, личинок воскової молі, браул, тощо. На перших трьох фото різні види одного роду, на четвертому - з іншого роду. Знайдені на білих грибах і в лисичках, певно, то є дохідне місце при полюванні.

Сколівські Бескиди, Долинський район, 22.08.2010 Сколівські Бескиди, Долинський район, 03.10.2011
Сколівські Бескиди, Долинський район, 17.10.2015 Сколівські Бескиди, Долинський район, 11.08.2009

 

   У житлових приміщеннях найчастіше зустрічається книжковий псевдоскорпіон виду Chelifer cancroides (останнє Фото). У Карпатських тіло циліндричне, у книжкового - приплюснуте, подібне як у клопа.

Цього книжкогого псевдоскорпіона знайшов

у своїй домашній бібліотеці Igor Gvozdovskyy

 

   Живиться книжковий тією дріботою, що є у приміщеннях - шкідниками паперу, гербаріїв, пиловими кліщами, тараканами, плодовою мушкою, мурахами і іншими небажаними мешканцями.  Як вже потрапив до хати лісовий, може стати корисним домашнім.Обновлен 27 дек 2018. Создан 09 мая 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником