Справжні гриби Українських Карпат

*Скорпіони* в Українських Карпатах
  Тип: Членистоногі (Arthropoda) - Клас: Павукоподібні (Arachnida) - Ряд: Псевдоскорпіони (Pseudoscorpiones) - Родів: 430 - Видів: більше ніж 3300.

     У Карпатах поки знайдено з десяток видів, що належать до трьох родів (Neobisium spp., Roncus spp., Chthonius spp.). Не виключено, що є ще якісь інші, зокрема, печерні. Живуть в грунті, печерах, під корою пнів і дерев, у гніздах медоносних бджіл. Надзвичайно корисні істоти з точки зору людини. Є хижаками і знищують різних паразитів тварин, шкідників рослин - дрібних комах, їхніх личинок, ґрунтових кліщів, нематод, дрібних кровоссальних кліщів, личинок воскової молі, браул, тощо. На перших трьох фото різні види одного роду, на четвертому - з іншого роду. Знайдені на білих грибах і в лисичках, певно, то є дохідне місце при полюванні.

  У житлових приміщеннях найчастіше зустрічається книжковий псевдоскорпіон виду Chelifer cancroides. У Карпатських тіло циліндричне, у книжкового - приплюснуте, подібне як у клопа. Живиться книжковий тією дріботою, що є у приміщеннях - шкідниками паперу, гербаріїв, пиловими кліщами, тараканами, плодовою мушкою, мурахами і іншими небажаними мешканцями. Цього книжкогого псевдоскорпіона, що на останньому фото, знайшов у своїй домашній бібліотеці Igor Gvozdovskyy. Така от корисна дрібнота, не треба знищувати, якщо випадково занесли до хати, нехай і в домі робить свою чорну справу.Создан 09 мая 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником