Справжні гриби Українських Карпат

 

Ногохвістки (Tetradontophora bielanensis) в Українських Карпатах
    Тип: Членистоногі (Arthropoda) - Клас: Ногохвістки (Collembola) - Ряд: Подуроморфи (Poduromorpha) - Рід: Tetradontophora - Вид: Тетрадонтофора блакитна (Tetradontophora bielanensis).

   У Карпатах живуть такі синьо-фіолетові створіння. Часто вони трапляються на білих грибах (Фото 1) і, як стверджують спеціалісти, їдять гіфи і спори грибів..., залишаючи "добриво" у вигляді маленьких цяток. Поїдаючи гіфи, можливо, сприяють більш інтенсивному розростанню грибниці, через її пошкодження. Зустрічаються у підстилці, трухлявій деревині, там де волого і мокро, а також - на трупах тварин... Тільки би з трупів, потім не повзли на гриби... Поскидував тетрадонофор для фото грибів, а вони все одно десь зі споду налізли, певно це ті, яким завадив їсти спори (Фото 2).

Тетрадонтофори блакитні на грибах. Сколівські Бескиди, Долинський район, 08.09.2017 Ті ж гриби 

 

   А це тетрадонофори в калюжі (Фото 3). Чого чи як туди втрапили - не відомо. Але не тонуть...нижні, ніби, вже мертві, а живі на них. Що здивувало найбільше - занесені до Червоної книги України (категорія "зникаючий вид")! Це очікувалося найменше. Зникають через "підвищений антропогенний тиск на біотопи".

Таких калюж там було декілька і у всіх були ці створіння.

Сколівські Бескиди, Сколівський район, 14.05.2011Обновлен 27 дек 2018. Создан 09 мая 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником