Справжні гриби Українських Карпат

 

Boletus edulis. "Пасажири" у білих грибах
    Досить часто трапляється, особливо літом, що гриби хробачливі. Причому, таким може бути весь гриб, або лише шляпка чи лише ніжка. Найчастіше "хроби" - личинки грибних комариків (Mycetophilidae) і мух (Platypezidae). Грибні комарики літають. А серед чисельних видів грибних мух є такі що літають і такі, що практично не літають, а досить швидко лазять по лісовій підстилці і безпосередньо в ній. Тому від того, хто саме спричинив хробачливість гриба залежить де саме ця хробачливість зосереджена. Личинки виходять із яєць, відкладених самкою комара чи мухи у гриб, потім дорослі личинки, які зробили з грибом свою чорну справу, вивалюються з нього, залазять в підстилку та окуклюються. Личинка грибного комарика біла із чорною головкою (Фото 1), а мухи біла із загостреним переднім кінцем. Рідше у грибах попадаються крупні жовті "хроби", жорсткі на дотик - личинки жуків-щелкунів (Elateridae) (Фото 2).

02.08.2012. Сколівські Бескиди, Долинський район. Результат відкладення комариком яєць у верхню частину шляпки 21.10.2012. Сколівські Бескиди, Долинський район. Висушена пластерка гриба. Гриб, ніби, без "пасажирів", але продирявлений 1-2 мм тунелями (центальна дзюрка - від шнурка, на якому сушився)   

 

   Якщо до дому треба тарабанити гриби ще 12-24 години, краще пообрізати всі ушкоджені личинками місця (Фото 3, 4). Зірвані хробачливі гриби, особливо літом, за високої температури, дуже швидко перетворитися на м'ясний фарш для акраріумних рибок (Фото 5).

 
 27.08.2017. Сколівські Бескиди, Долинський район. Спекотно, мух повно, навіть малі гриби ушкоджені, прийшлось крамсати по живому.  05.07.2018. На найбільшому грибі чітко видно ближче до ніжки місця, де відкладені мухою чи комариком яйця. Якщо цю частину не видалити, можна потім викидати весь гриб.

06.07.2018. Навіть незначно ушкоджений личинками

   гриб без радикальних дій перетворюється у таке 

 

    Щодо навали шкідників, існує така залежність: якщо рік зовсім не грибний, то у грибних мух і комариків мало потомства і наступного року гриби ростуть "чистими". А в межах одного сезону, зазвичай, осінні гриби "чистіші" від літніх. Проте, у осінніх, ніжка все одно часто є ушкодженою і воно розвивається ніби з землі - це якраз через муху, що лазить у підстилці і не боїться прохолоди.     Обновлен 27 дек 2018. Создан 16 мая 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником