Справжні гриби Українських Карпат

*Пасажири* у білих грибах
     Досить часто трапляється, особливо літом, що гриби *хробачливі*. Причому, таким може бути весь гриб, або лише шляпка чи лише ніжка. Найчастіше *хроби* - личинки грибних комариків (Mycetophilidae) і мух (Platypezidae). Грибні комарики літають. А серед чисельних видів грибних мух є такі що літають і такі, що практично не літають, а досить швидко лазять по лісовій підстилці і безпосередньо в ній. Тому від того, хто саме спричинив *хробачливість* гриба залежить де саме ця *хробачливість* зосереджена. Личинки виходять із яєць, відкладених самкою комара чи мухи у гриб, потім дорослі личинки, які зробили з грибом свою чорну справу, вивалюються з нього, залазять в підстилку та окуклюються. Личинка грибного комарика біла із чорною головкою (Фото 1), а мухи біла із загостреним переднім кінцем. Рідше у грибах попадаються крупні, жовті, жорсткі на дотик, *хроби* - личинки жуків-щелкунів (Elateridae) і гриб, ніби, без *пасажирів*, але суттєво так прошитий 1-2 мм тунелями (Фото 2).

     Якщо до дому треба тарабанити гриби ще 12-24 години, краще пообрізати всі пошкоджені з личинками місця (Фото 3) - зірвані *хробачливі* гриби, особливо літом, за високої температури, можуть дуже швидко перетворитися на м'ясний фарш для акраріумних рибок.

     Ще пару слів чому рік від року і сезон від сезону дещо відрізнається за хробачливістю грибів. Існує залежність - рік зовсім не грибний, грибні мухи і комарики не зробили багато потомства і на наступний рік, як він вологий, грибний, то гриби чисті. А якщо дивитися в межах року, часом навіть буває, що літні менш червиві, ніж осінні. Це через те, що літом дуже сильна спека може майже винищити повзаючих мух, і після початку грибного сезону, гриби довший час ростуть виключно чисті. Восени, вже коли добряче холодно, комариків і літючих мух не має, але ніжка гриба все одно часто є пошкодженою і пошкодження розвивається ніби з землі - це якраз через муху, що лазить у підстилці і не боїться прохолоди.Создан 16 мая 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником