Справжні гриби Українських Карпат

 

Відкасник безстебловий (Саrlinа acaulis) у Карпатах
  Відкасник (колючник) безстебловий - Саrlinа acaulis. Звичайна колючка з родини айстрових, квіти, однак, має красиві. Рясно квітують ці рослини на карпатських луках у серпні-вересні, плюс-мінус - в залежності від року і висоти гір. Квітки великі із ламкими пелюстками, ввечері, а також коли туман, перед дощем, вони закриваються. У залежності від травостою, відкасник безстебловий все ж таки має стебло від 1 до 30 см.

Відкасник безстебловий (Carlina acaulis), Сколівські Бескиди, Сколівський район, 22.08.2009

Відкасник безстебловий (Carlina acaulis), 

 Сколівські Бескиди, Сколівській район, 02.11.2014

 

  Квіти збирають флористи для оформлення сухих букетів, їх також охоче з'їдають олені, косулі, корови, коні. Говорять, що у нас в Центральних Горганах місцеві вживають у їжу очищену квіткову чашечку. Місцева назва рослини - ріпиця. Картоплю у тих краях називають ріпою, напевно тут є якийсь зв'язок.

   Одна з назв рослини - свинячий корінь, можливо через те, що копають його коріння кабани. Воно має гірко-солодкий, ароматний, мигдалевий смак, містить 1-2% ефірного масла, таніни, смолисті речовини, 12-18% інсуліна і ін. Тому не дивно, що коріння заготовлюють і їдять також і люди, зокрема, у Словакії. У нетрадиційній медицині використовують настоянки із коріння рослини. Обновлен 04 ноя 2018. Создан 20 мая 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником