Справжні гриби Українських Карпат

Чемериця біла в Українських Карпатах
     У Карпатах росте симпатична рослина Чемериця біла (Vеratrum album). Чим вона знаменита? Британські вчені-токсикологи не безпідставно стверджують, що Олександр Македонський у 323 році до н. е. помер від отруєння саме цією рослиною ("Відомості" 15.01.2014). Усі частини чемериці є дуже отруйними. Смертельні отруєння відбуваються через перебор дози при внутрішньому вживанні настоянки чемериці, зокрема, з метою лікування алкогольної залежності. Протягом 3-12 годин настає смерть при повній свідомості.

     Щодо "торкнувся-отруївся", то можливі розлади шлунку, блювота, проблеми із тиском (різке зниження), задишка, та інше, якщо не помивши руки після доторкання до чемериці, почати їсти тими руками, чи полізти ним в очі, ніс.

     А як із тваринами? Одне з джерел інтернету запевняє: "Ранньою весною чемерицю поїдає худоба, що призводить до тяжких отруєнь. Влітку і восени вміст отруйних речовин в надземній частині знижується, тому в скошеної трави i висушеному сіні надземна частина вже не є небезпечною.".... Таке твердження видається трохи дивним. Знижується, але ж вони не зникають зовсім, до того ж відомо, що алкалоїди не розкладаються під час висушування і сухі рослини стають ще більш отруйними, внаслідок підвищення концентрації алкалоїдів. Так що краще забирати її з сіна від гріха подалі.... Животинку шкода.

    Рослина, безперечно, як і всі отруйні, надзвичайно корисна для лікування певних недугів чи проблем. Тут головне доза і індивідуальний підхід.Создан 22 мая 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником