Справжні гриби Українських Карпат

 

Чемериця біла (Vеratrum album) в Українських Карпатах




    У Карпатах росте рослина Чемериця біла (Vеratrum album). Що це і з чим його їдять? Британські вчені-токсикологи не безпідставно стверджують, що Олександр Македонський у 323 році до н. е. помер від отруєння саме цією рослиною ("Відомості" 15.01.2014). Усі частини чемериці є дуже отруйними. Смертельні отруєння відбуваються через перебор дози при внутрішньому вживанні настоянки чемериці, зокрема, з метою лікування алкогольної залежності. Протягом 3-12 годин настає смерть при повній свідомості.

              Чемериця біла (Veratrum album). Сколівські Бкскиди, Долинський район, 20.04.2018

 

   Щодо "торкнувся-отруївся", то можливі розлади шлунку, блювота, проблеми із тиском (різке зниження), задишка, та інше, якщо не помивши руки після доторкання до чемериці, почати їсти тими руками, чи полізти ним в очі, ніс.

  А як із тваринами? Одне з джерел інтернету запевняє: "Ранньою весною чемерицю поїдає худоба, що призводить до тяжких отруєнь. Влітку і восени вміст отруйних речовин в надземній частині знижується, тому в скошеної трави i висушеному сіні надземна частина вже не є небезпечною.".... Таке твердження видається трохи дивним. Знижується, але ж вони не зникають зовсім, до того ж відомо, що алкалоїди не розкладаються під час висушування і сухі рослини стають ще більш отруйними, внаслідок підвищення концентрації алкалоїдів. Так що краще забирати її з сіна від гріха подалі.

Чемериця біла, Сколівські Бкскиди, Долинський район, 20.04.2018 Квітує чемериця біла. Скибові Горгани, Надвірнянський район, 18.06.2010

 

    Рослина, безперечно, як і всі отруйні, помічні при лікуванні певних недугів. Тут головне доза і індивідуальний підхід.



Обновлен 27 дек 2018. Создан 22 мая 2018



  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником