Справжні гриби Українських Карпат

 

Закислення грунтів в Українських Карпатах
   Часто туристи використовують взимку-навесні сніг у високогір'ї для приготування їжі, що сам також не раз робив. Можна, як нема альтернативи. Але, зловживати цим не варта. Він є кислим (азотна, сірчана кислота), із шкідливими домішками, через транскордонне, з Європи,  забруднення у зимовий період. На Фото 1 широка смужка - кислотність снігу, вузька - джерельної води. Є випадки, в окремі роки, коли рН снігу у Карпатах становила 3.

    Як відомо з літератури, кислотнi опади призводять до змiни кислотно-лужного балансу грунтів і у дерев блокується поглинання елементів живлення та пошкоджуються кореневі системи. Крім того, у хвої шпилькових накопичується сірка, що також є однією з причин ослаблення шпилькових дерев в Українських Карпатах, скорочується їхній вік, появляються некрози. Ця проблема освітлена у книзі М. А. Голубеця "Екологічна ситуація на північно-східному макросхилі Українських Карпат", Львів.- 2001. - 162 с.

   Не виключено, що причиною плачевного стану насаджень сосни кедрової сибірської, корейської і кедрового стелюха у Тавпіширському дендрарії (Фото 2), може виступати і цей фактор.

     Горгани, Рожнятівський район, 29.05.2018     Горгани, Надвірнянський район, 31.05.2018


Обновлен 27 дек 2018. Создан 02 июн 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником