Справжні гриби Українських Карпат

Закислення грунтів в Українських Карпатах
    Часто туристи використовують взимку-навесні сніг у високогір*ї для приготування їжі, що сам також не раз робив. Можна, як нема альтернативи. Але, зловживати цим не варта. Він є кислим (азотна, сірчана кислота), із шкідливими домішками, через транскордонне, з Європи, забруднення у зимовий період, коли спалюється багато вугілля. А переважаючий напрямок вітрів якраз західний, північно-західний. Широка смужка - розтоплений сніг, вузька - розташоване поруч джерело (Фото 1), 29.05.2018, Скибові Горгани, Рожнятівський р-н. Є випадки, в окремі роки, коли сніг у Карпатах має рН 3.

   Турист може догрузитися водою з річки, а дерева залишаються на своїх місцях... Така ситуація із забрудненням шкодить деревам. Кислотнi опади призводять до змiни кислотно-лужного балансу грунтів, блокується поглинання елементів живлення та пошкоджуються кореневі системи. У хвої шпилькових накопичується сірка, що також є однією з причин ослаблення шпилькових дерев в Українських Карпатах, скорочення їхнього віку, появи некрозiв. Глибше ця проблема освітлена у: Екологічна ситуація на північно-східному макросхилі Українських Карпат / під р-цією М. А. Голубця, в-во Поллі, Львів.- 2001. 162 с.

   Не знаю яка причина жахливого стану штучних насаджень сосни кедрової сибірської, корейської, кедрового стелюха у Тавпіширському дендрарії (Фото 2) 31.05.2018. Але, можливо, цей фактор доконав їх на чужині. Місцевим аборигенам поки *рідні стіни* - у поміч.Обновлен 03 июн 2018. Создан 02 июн 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником