Справжні гриби Українських Карпат

Лисичка звичайна і аметистова у Карпатах. Легенди і реальність.
     У Карпатах починаючи з червня і до приморозків, а особливо масово - у липні росте лисичка звичайна (Cantharellus cibarius). Також з липня потрохи починає траплятися і лисичка аметистова (Cantharellus amethysteus), а масово - у вересні.

   Аметистові характеризуються більш блідим забарвленням і наявністю на шапинці фіолетових лусок. Вони також, на відміну від звичайних, мають більш щільний, до резиноподібного, м'якуш, солодкуватий присмак, що нагадує сухофрукти.

    Яких тільки легенд про лисички не зустрінеш у інтернеті. Передусім, це стосується кошерності. Часто можна прочитати, що лисички ніколи, чи майже ніколи не бувають червивими. Таке враження, що переписують з одного джерела - хтось колись написав і ..... Насправді, лисички червиві доволі часто, личинки у пошкоджених грибах білі, дуже маленькі, близько 1-2 мм, тому дзюрки у ніжках малі, ніби голкою натикали. Так що твердження, що хіноманозу (речовина, що міститься у лисичках) на дух не переносять "шкідники", наразі, під сумнівом. Хтось до неї таки успішно призвичаївся. Висловлюється думка, що червивіють лисички через відсутність інших грибів, що також не є правдою - і грибів інших буває достатньо, і личинки у них відрізняються. Жуків- щелкунів не розглядаємо, тут все, ніби, зрозуміло. Задіяний якийсь спеціалізований "шкідник".

    Для задоволення шлунку смажити, чи варити, чи обдавати окропом лисички - справа звички і смаку кожного. Але крім усього іншого лисички - одне з найкращих рослинних джерел вітаміну D2 (ергокальциферолу), також містять вісім незамінних амінокислот, фермент хіноманозу, вітаміни А, B1, PP, мікроелементи (Li, Zn, Cu). Тому, хто хоче отримати вітаміни у повній мірі, чи лікуватися від глистів, гепатитів, гемангіом, інших захворювань печінки, краще робити настоянку з грибів, або висушувати, перемелювати лисички та додавати у готові страви. Адже під час термообробки то всьо корисне, переважно, втрачається. Так, приміром, хіноманаза повністю руйнується за одними з джерел вже при 40, за іншими - при 50 °С і навіть на світлі.Обновлен 10 авг 2018. Создан 09 авг 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником